Umursamamak bir silah mıdır?

umursamamak

Umursamamak bir silah mıdır?

Bazı sosyolog ve iletişimci uzmanlar tarafından umursamamak dünyanın en büyük silahı.

“bir insana hayatındaki en büyük acıyı çektirmek isterseniz onu umursamamanın hakim olduğu bir topluma koyun”

Bu söz ne kadar doğrudur? Umursamamak iyi bir şey midir? yoksa umursamamak , umursamayanın kötü kalbimidir?

Öncelikle umursamamanın tanımını iyi bir şekilde yapalım, çünkü bazı kişiler ” amannnnnnnnnn umursamıyorum” demeyi umursamamak zannediyor yada eski erkek arkadaşının karşıdan geldiğini gören bir kızın yolunu değiştirmesi üzerine ” bak umursamıyorum ” diye düşünmesi gibi. Size kötü haberim var ; Bunlar umursamamak değil tam tersine UMURSAMAKTIR

 

birde vurdumduymaz olmak ile umursamamak arasındaki farka bakalım ; vurdumduymazlığın temelinde boşvermişlik vardır .fakat umursamamanın temelinde bilinçli bir hareket yatar. vurdumduymazlıkta olsa da olur olmasada olur vardır. umursamamakta ise , asla dikkate almamak , olsa bile olguyu tanımamak , yoksaymak vardır.

Öylese umursamanın ne kadar tehlikeli bir silah olduğundan bahsedelim ; örnek verecek olursak bir insanı umursamadığınızı düşünün , yada biri tarafından umursanmadığınızı, bu sizde veya karşıdaki umursanmayan kişi de , büyük bir travma ve psikiloljik baskı yaratacaktır. Bir insanın varlığını yok saymak , düşüncesini hiç saymak , onu duymamak , o insanın umursayıp başına silah dayamaktan bile daha kötüdür.

umursamamayı bilinçli olarak silah yapmak için büyük meziyetler gerekir. umursamak insanın doğasına aykırı , büyük nefis isteyen , sabır ve ilim işidir. sabır ve ilim işidir derken yanlış anlamayın iyi bir şeydir demek istemiyorum.

Bazen öyle anlar gelir ki, keşke bana bağırsa , küfür etse de; bu bana karşı olan kayıtsızlığını , suskunluğunu bitirse demez misiniz?

İçiniz de , Umursamamanın büyük psikolojik baskısı altında kalan var mı? bilmiyorum ama , UMARIM her zaman UMURSANIZSINIZ.

BU ARADA FACEBOOK’ a aşağıdaki gibi resimler koymak , mesajlar yazmak UMURSAMAKTIR ))) UMURSAMAMAK DEĞİL.

umursamama

Bir Cevap Yazın