Harkov Politeknik Üniversitesi kayıt ve fiyat bilgisi almak için çekinmeden 0212 809 65 89 numaralı telefondan bizi arayabilir veya formu doldurarak bilgi isteye bilirisniz.

Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olarak bilinen harkov politeknik üniversitesi köklü yapısını 1885 yılına kadar geriye dayandırmaktadır.

Bugün geldiği noktada 22 bin öğrencinin aynı anda eğitim almasının mümkün olduğu bir akademi haline gelmeyi başaran kurum üniversitelerin başarısına göre kıyaslandığı listelerde her zaman ilk bin içerisinde yer almayı başarmıştır.

Akredite seviyeleri bakımından da Ukrayna’nın en başarılı kurumlarından biri olmasından hareketle en yüksek dereceye sahip olmakta ve bu yönüyle öğrencilerin oldukça faydasına sonuçlar doğuran bir kurum olmaktadır.

Sadece Ukraynaca dilinin değil Rusça dilinin üzerine de eğitim verilen üniversite özellikle yüksek lisans ve doktora eğitimlerindeki İngilizce programları sayesinde dışarıdan çok sayıda öğrenci alan bir üniversite de olmaktadır.

1 yıllık Rusça eğitiminin tamamlanmasının ardından lisans eğitimleri verilen harkov politeknik üniversitesi 4 yıllık lisans eğitimi, 2 yıllık yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Üniversitede doktora eğitimleri ise 3 yıl sürmektedir.

Harkov Politeknik Üniversitesi Eğitim

Harkov Politeknik Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

İsminden de anlaşılabileceği gibi aslen bir teknik üniversite olan harkov politeknik üniversitesi teknik alandaki yeterlilikleri artırmayı ve bu alanlarda uzmanlaşmayı amaç edinmiş bölümleri içerisinde barındırmaktadır.

Hem lisans düzeyinde hem de yüksek lisans ve doktora düzeyinde benzer bölümler üzerine çalışma imkanı sağlayan üniversitede bilgisayar mühendisliği, petrol gaz mühendisliği, makine yapımı ve makine mühendisliği, elektronik elektrik mühendisliği, taşımacılık, kimya teknolojileri ve mühendisliği, mekanik, otomasyon ve bilgisayar teknolojileri gibi alanlar en çok tercih edilen bölümlerden olmaktadır.

Sadece teknik bilgilere ait bölümleri içinde barındırmayan harkov politeknik üniversitesi aynı zamanda sosyal bilimler alanının pek çok bölümünde de yine İngilizce ve Rusça programları ile öğrencileri ağırlamaya devam etmektedir.

Bilgi işlemden ekonomiye, işletmeden psikolojiye, insan kaynakları ve yönetiminden medya ve iletişime, muhasebeden finans ve bankacılığa, uluslararası ticaretten tercümanlığa kadar pek çok bölüm üzerine üniversite bünyesinde eğitim almak mümkün olmaktadır.

Üniversitenin dünya üniversiteleri sıralamasındaki yerine de bakıldığında burada alınan eğitimlerin dünyanın çok farklı yerlerinde geçer niteliği bulunan diplomalara sahip olma avantajı getireceği de bilinmelidir.

Üniversitenin en büyük ayrıcalıklarından biri Avrupa Birliği diploması veren bir üniversite olarak çift diploma sahibi olma fırsatı tanımasıdır.

Harkov Politeknik Üniversitesi Fiyatları

Harkov Politeknik Üniversitesi Fiyatları

Harkov Politeknik Üniversitesi Fiyatları

Hem lisansta hem de lisansüstü eğitimlerde kaliteli bir eğitim almak üzere vakıf üniversitelerini tercih eden öğrencilerin Türkiye’de ödediği rakamların çok çok altında harkov politeknik üniversitesi eğitimlerini tamamlamak söz konusu olabilmektedir.

Kimi bölümlerde Türkiye’de bir yıllık eğitim ücretlerinin bile altında olan rakamlara Harkov Politeknik Üniversitesi’nde eğitimleri tamamlamak mümkün olmaktadır.

Eğitim fiyatları ile son derece uygun fiyatlı bir seçenek olarak görülen üniversite aynı zamanda yaşam alanları, öğrencilerin konaklaması ve beslenmesi bakımından da son derece avantajlı bir yerde bulunmaktadır.

Çok sayıda öğrencinin bulunduğu bir yer olması sebebiyle üniversitenin çevresine dağılmış olan alanlardan üniversitenin kendi içindeki tesislerine kadar her noktada öğrenci dostu fiyatlarla alınabilecek ürünler ve hizmetlere rastlanabilmektedir. Bir öğrencinin yurtdışında okurken en rahat şekilde yaşayabileceği ve aynı zamanda harcamalarını da makul seviyelerde tutabileceği bir ortam sunan Harkov Politeknik Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak adına bizlere ulaşabilirsiniz.