Ukrayna, son yıllarda ülkemizden de çok sık şekilde tercih edilen eğitim bölgelerinden biri olarak ülke genelinde yer alan üniversiteler ile birlikte bilinmektedir.

Bu üniversitelerden biri olan Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi tarihi çok eski zamanlara dayanan köklü eğitim kurumlarından birisidir.

Üniversite, 1888 yılında başlanan hazırlıklar ile birlikte kurulum adımları atılmış bir eğitim kurumu olarak, 1893 yılında gerçekleştirilen ilk faaliyetler ile birlikte eğitim hayatına başlamıştır.

Ukrayna’nın Harkov kentinde yer alan bu üniversite, şehrin merkezi noktalarından biri olduğu için tarih boyunca ülke ekonomisine yön veren kişiler yetiştirmiştir.

Günümüzde kadar gerçekleştirilen faaliyetleri ile birlikte Ukrayna’nın ve yine dünyanın bilinen en önemli ekonomi üniversitelerinden biri olarak yetiştirilen duayen isimler ile birlikte günümüze dek ulaşan bir eğitim kurumu olmuştur.

Tüccar ve ticaret danışmanı M. V. Orlova’nın girişimi ile 1893 yılında başladığı faaliyetlerini 1896 yılında İmparator Aleksandr III adını alarak sürdürmüştür.

Hızlı yükseliş sergileyen üniversite, daha sonraki dönemlerde Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi adını alarak, çok yüksek prestijli eğitim kurumlarından birisi haline gelmiştir.

Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi

Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi

Çok köklü ve en yüksek kaliteli bir eğitim kurumu olarak Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi gerçekleştirilen eğitim programları kapsamında birçok bölümü bünyesinde barındırmaktadır.

Avrupa Üniversiteler Birliği’nin üyesi olan kurum, uluslararası projeler üreten bir üniversite olarak birçok farklı dilde eğitim programları gerçekleştirmektedir.

Üniversite bünyesinde yer alan bölümler arasında Ekonomi, Hukuk, Ekonomi ve Bilişim, Pazarlama ve Yönetim, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Finans, Muhasebe Yönetimi, Yönetim ve İdarecilik, Bilgisayar Bilimi, Basın ve Yayıncılık ile Turizm gibi birçok anabilim dalı bölümü yer alıyor.

Bu farklı bölümlerin her birinde eğitim almayı tercih eden üniversite öğrencileri, tercih ettikleri seçmeli dil dersi ile birlikte Yunanistan, Polonya, Türkiye, Çin Vietnam ve Fransa gibi ülkelerle gerçekleştirilen ortak işbirliği çalışmaları içerisinde yer alabilmektedir.

Çok önemli düzeyde bilgi ve tecrübe sahibi profesörler ve öğretim elemanları tarafından verilen dersler ile birlikte Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde alınan akademik eğitimler sayesinde Türk öğrenciler lisans tamamlama eğitimleri de alabilmektedir.

Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Fiyatları

Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Fiyatları

Türk öğrenciler için Ukrayna, eğitim konusunda en avantajlı ve ekonomik olarak da en çok tercih edilen ülkelerden birisi olmaktadır.

Ukrayna’da eğitim aldıktan sonra Türkiye içerisinde denklik sağlanarak, kariyer adımları atılabilmekte ve bu eğitimler için birçok farklı üniversite arasında Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi gibi kurumlar tercih edilebilmektedir.

Kurumumuz sayesinde ulaşabildiğiniz tüm imkanlar ile birlikte bu üniversitede eğitim almanın avantajlarını öğrenebilir, eğitim programlarını net bir şekilde görebilir, alacağınız eğitimlerde hangi dil ile daha uygun bir eğitim alacağınızı görüşebilir ve danışmanlık olarak kayıt işlemleri için hizmet sağlayabilirsiniz.

Firmamız tarafından verilen tüm bu hizmetler kapsamında öğrencilerimizin en uygun fiyatlar ile birlikte Ukrayna üniversiteleri arasında Harkov gibi önemli kurumları tercih edebilmesi sağlanmaktadır.

Bu sayede hem yüksek imkanlar sunan hem de dil eğitimi ile birlikte geleceğe daha güçlü bir adım atmanızı sağlayan Ukrayna Harkov üniversiteleri gibi önemli kurumları tercih edebilirsiniz.

Net olarak her yıl güncellenen eğitim fiyatları ve programlar hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.