Çok eski tarihlerde Harkov kenti bünyesinde kurulmuş olan üniversiteden ayrılarak 1930 yılında eğitim hayatına başlayan Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi ilk aşamada Harkov Politeknik Enstitüsü’nden ayrılmıştır.

Bu ayrımın yapılması sonrasında kurulan üniversite, çok yoğun bir şekilde uzay ve havacılık üzerine yoğunlaşmış eğitim programları düzenlerken, öncelikle Harkov’un daha sonrasında ise Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Günümüze kadar gerçekleştirilen eğitim çalışmaları sayesinde üniversitede yaklaşık 60 bin mühendisin yetiştirilmesi sağlanmış ve bu mühendisler hem ulusal alanda hem de uluslararası alanda büyük kuruluşlarda faaliyet göstererek, dünya genelinde uzay ve havacılık alanında büyük hizmetler sağlamışlardır.

Yaklaşık 90 yıldır Ukrayna’da çok kaliteli düzeyde havacılık eğitimi veren Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi kentin orman kısmı içerisinde 25 hektar bir alan üzerinde yer almakta ve içerisinde yaklaşık olarak 1 milyon kaynağa sahip olan bir kütüphane ile birlikte yine araştırma enstitüleri bulundurmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana sürekli olarak yeni programlar ve yeni sistemler ile eğitim gücünü arttırmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Ve Uzay Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi

Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi

Türk öğrenciler firmamızla görüşme sağladığında öncelikli olarak sunduğumuz eğitim kurumlarından biri olan Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi bünyesinde birçok farklı programın gelişmesini sağlamıştır.

Bu değişik bölümler içerisinde temel olarak;

 • Uçak Mühendisliği
 • Uçak Motorları Bölümü
 • Uçak ve Helikopter Üretim Bölümü
 • Tasarım ve Üretim Bölümü
 • Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 • Roket ve Uzay Kompleksleri Bölümü
 • Robotik Sistemler ve Kompleksler Bölümü
 • Uzay Bilgisayar Sistemleri bölümü
 • Bilgi Ölçme Sistemleri Bölümü
 • Finansman Bölümü
 • Bilgisayarlı Matematik Bölümü
 • Gaz Türbini Elektrik Santralleri ve Kompresör İstasyonları Bölümü gibi birçok alternatif yer almaktadır.

Sayılan ve sayılamayan tüm bölümleri ile birlikte Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi geniş bir eğitim kapasitesi sahibi olan kurumlardan biri olarak 10 bin üstünde öğrencisiyle birlikte 10 adet fakültede eğitim hayatını sürdürmektedir.

Üniversitede Rusça, Ukraynaca ve İngilizce başta olmak üzere birçok farklı dilde eğitim programı bulunurken, Bologna eğitim sistemi ile birlikte kaliteli bir eğitim süreci içerisine dahil olabilirsiniz.

Harkov Ulusal Havacılık Ve Uzay Üniversitesi Fiyatları

Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi Denklik

Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi Denklik

Genel kapsamda Ukrayna üniversitelerinde eğitim almak çok uygun fiyatlarda görüldüğü için Türk öğrencilerinin birçoğu Ukrayna üniversitelerini tercih etmektedir.

Özellikle uzay bilimleri havacılık ve dünyanın gelişen sektörlerinden biri olarak bilgisayarlı teknolojiler için eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce programlar, lisans programları ve yüksek lisans programları için tercih ettiği Harkov Ulusal Havacılık Ve Uzay Üniversitesi kurumunda 2 yıllık ve 4 yıllık programlar da çok uygun fiyatlarla döviz bazlı olarak eğitim alabilirsiniz.

Kurumumuz sayesinde aracı danışmanlık hizmetleri almanız ile birlikte kayıt işlemlerinizden başlamak üzere üniversiteye ulaşım, Ukrayna’da yerleşim, sosyal imkanlar, eğitim sistemlerinin öğrenilmesi gibi birçok farklı noktada uygun fiyatlı hizmetler alabilirsiniz.

Bu uygun fiyatlar ile birlikte almış olduğunuz eğitimler sayesinde ekonomik bir sonuç ile lisans eğitiminizi tamamlayabilir ve farklı dil programlarına göre lisans eğitimlerinizde farklı kayıt ve yıllık fiyatlar ile eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Üniversite bünyesindeki her bölümün net fiyatları için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.