Ukrayna’da eğitim denince akla gelen ilk ve bazı alanlar dikkate alındığında tek yer olan Kharkov içerisinde farklı alanlarda eğitim veren birkaç üniversite bulundurmaktadır.

Her biri kendi içerisinde bulunan bölümleri ile dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olmayı başaran bu kurumlardan biri de harkov ulusal karazin üniversitesi olmaktadır.

Bulunduğu şehrin en eski üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra dünyanın en köklü üniversitelerinden biri de olan Ulusal Karazin Üniversitesi 1804 yılı kuruluşu ile bugün geldiği noktada ülkenin en iyi üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Aslen bir devlet üniversitesi olmasına rağmen yurtdışından yabancı öğrenci alımlarına da son derece açık olan harkov ulusal karazin üniversitesi en çok dışarıdan gelen öğrencilere herhangi bir sınav ya da mülakat şartı koşmadığı için tercih edilmektedir.

Hiçbir sınava katılmadan doğrudan tıp, mimarlık ve mühendislik gibi alanlarda kendini geliştirmek ve uzmanlaşmak isteyenler için sadece Ukrayna’daki değil dünyadaki tercihlerden en iyisi burası olabilmektedir.

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi

Üniversite sıralamalarında başarısı ve akademik dünyaya olan katkısı bakımından her zaman ilk 5 içerisinden yer almayı başaran harkov ulusal karazin üniversitesi öğrencilerine farklı ülkelerde kolaylıkla denklik alabilecekleri bir eğitim vermektedir.

Özellikle Türk öğrencilerin bu üniversiteden mezun olmaları durumunda lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin ardından diplomaları için Türkiye’de kolaylıkla denklik alması da mümkün olmaktadır.

Hem sayısal hem de sözel ağırlıklı bölümlerinde başarılı bir üniversite olan harkov ulusal karazin üniversitesi modern eğitim veren dünyanın önde gelen üniversitelerinden de biridir.

Üniversiteye gelen lisans öğrencilerinin tamamının dahil olduğu Rusça ve İngilizce hazırlık bölümlerinden sonra öğrenciler tıp, sosyal bilimler, fen bilimler, mühendislik fakültelerinde bulunan çok sayıda alt branş üzerinde eğitimlerini alabilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde de çok sayıda program alternatifini sunan bir üniversite olması sayesinde Ulusal Karazin Üniversitesi öğrencilere istedikleri ortamda rahatlıkla eğitim alma fırsatını tanımaktadır.

Tıp başta olmak üzere birkaç bölüm için 6 yıllık lisans eğitimleri veren kurum diğer bölümler için 4 yıllık eğitim vermektedir.

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Fiyatları

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi

Modern eğitim anlayışına sahip üniversitelerden biri olmasıyla eğitim alanında fark yaratmayı başaran harkov ulusal karazin üniversitesi aynı zamanda bölüm ücretleri ile birlikte de dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olmaktadır. Özellikle Türkiye ile kıyaslandığında çok uygun rakamlara gelen bölüm ücretleri en yüksek olduğu tıp bölümlerinde bile çok uygun fiyatlı olmaktadır.

Eğitim ücretleri için belirlenmiş olan rakamların harç bedeli olarak 2 taksit şeklinde ödeniyor olması da hem öğrencileri hem de aileleri ekonomik açıdan rahata erdiren bir durum olmaktadır.

Sadece eğitim ücretleri ile değil Harkov’un tamamen bir eğitim şehri, öğrenci şehri olmasından dolayı da öğrenciler için buradaki yaşam son derece cazip olabilmektedir.

Ulaşımdan gıdaya, konaklamadan kırtasiye ve kitap masraflarına kadar öğrenciler oldukça ekonomik koşullar altında burada rahatlıkla okuyabilmektedir.

Sosyal imkanlar bakımından da zengin olan üniversitenin bulunduğu konumda harcamaları minimum seviyede tutarken üniversite eğitiminin sosyal hayatta kazandıracağı becerileri de kolaylıkla kazanabilirsiniz. Ulusal Karazin Üniversitesi’ne gidişle ilgili her konuda bizlerden destek alabilirsiniz.