Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi, Ukrayna’da tıp eğitimi denilince akla ilk gelen üniversiteler arasında yer almaktadır. 1805 yılında kurulmuş olan üniversite ilk kuruluşunda tıp fakültesi olarak faaliyet göstermiştir.

1920’li yıllarda birkaç farklı fakülte bir araya gelerek tıp enstitüsü olarak çalışmalar yapmıştır. 1994 yılında tıp üniversitesi, 2007 yılında da ulusal tıp üniversitesi ismini almıştır.

Rusça ve İngilizce eğitim seçenekleri bulunan üniversite bu avantajı ile dünya genelinde onlarca ülkeden öğrenciler için eğitim vermiştir.

Dünya genelinde kırktan fazla ülkeden binlerce doktor yetiştirilmiş ve mezun edilmiştir. Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi, Unesco bünyesinde faaliyet gösteren Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin üyesi olarak eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

Ukrayna tıp dünyasında önemli bir üniversite olması ile öne çıkan okuldan mezun olan öğrenciler dünya genelinde doktorluk mesleğini yerine getirmektedir.

Günümüzde yedi binden fazla öğrenci ile eğitimlerine devam eden üniversite içerisinde binden fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır.

Hem lisans hem de lisansüstü eğitim süreçlerinde birçok bölüm ile öğrenci kabul etmektedir.

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden birisi olarak görülen Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi sağlık bilimleri ile ilgili olarak eğitimlerine devam etmektedir.

Unesco tarafından eğitim kalitesi onaylanmış bir üniversite olması ile dünya geneli bir üne sahiptir.

Üniversite içerisinde toplam olarak sekiz adet fakülte bulunmaktadır.

Sağlık bilimleri ile ilgili olarak üniversite bünyesinde bulunan en önemli fakülte tıp fakültesidir.

Tıp fakültesi bünyesinde bulunan çalışma alanları, laboratuvarları ve sınıfları ile sahip olduğu ünü hak etmektedir. Eğitim ve araştırma birimleri ile öğrencilerin teorik eğitimleri uygulamaları sağlanmaktadır.

Bununla birlikte tecrübesi ve kaliteli öğretim üyesi kadrosu ile iyi eğitim seçeneklerini ortaya koymaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan fakültelerden bir tanesi de diş hekimliği fakültesidir.

Tıp fakültesinde olduğu gibi diş hekimliği fakültesi içerisinde de oldukça kaliteli uygulama alanları bulunmaktadır. Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi içerisinde eczacılık, biyo teknoloji, mikro biyoloji, analitik kimya ve sağlık işletmeciliği gibi fakültelerde eğitimler devam etmektedir.

Bu fakültelerin içerisinde elliden fazla bölüm bulunmakta olup sağlık konusunda her aşamada bölümde eğitim olanağı bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi Fiyatları

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi Fiyatları

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi Fiyatları

Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi eğitim ücretleri fakültelere ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

Genel olarak değerlendirildiğinde tıp ve sağlık bilimleri ağırlıklı olarak verilen eğitimler için uygun sayılabilecek ücret aralıklarına sahip olduğu belirtilebilir.

Bunun yanı sıra Ukrayna’nın eğitim konusuna verdiği önem ile birlikte bu uygun ücretler bir arada düşünüldüğünde yurt dışında üniversite okumak isteyenler için ideal seçeneklerden bir tanesi olarak önem çıkmaktadır.

Ukrayna’da alınabilecek olan eğitim ile birkaç yabancı dili bir arada öğrenme imkanı bulunmaktadır.

Ukrayna içerisinde konuşulan dilin yanı sıra Rusça ve İngilizce ’de öğrenilebilecek diller arasında gösterilmektedir.

Ayrıca Ukrayna para biriminin ülkemiz açısından avantajlı konumda bulunması da eğitim maliyetlerinin uygun olmasını sağlamaktadır.

Yüksek bedellerde eğitimler ile uğraşmak yerine avantajlı ve kaliteli eğitim almak isteyenler için ideal ülke ve üniversitelerden bir tanesidir.

Ayrıca ülkemize ve Avrupa’nın pek çok önemli şehrine yakın konumda bulunması ulaşım masraflarının da azalmasını sağlayacaktır.